Аналіз статті “ВБУДОВАНА СИСТЕМА ВИЯВЛЕННЯ ПАДІННЯ ЗА ДОПОМОГО НАТІЛЬНОГО АКСЕЛЕРОМЕТРА І ДАТЧИКА ГЛУБИНИ (Embedded System for Fall Detection Using Body-worn Accelerometer and Depth Sensor)”

Згідно даних офіційної статистики в Україні проживає близько 11 мільйоноів пенсіонерів і людей похилого віку, майже чверть населення нашої держави. З віком у багатьох людей спостерігається тенденція до зниження здатності самостійно пересуватися. Це може бути пов’язано з природними процесами старіння організму, а також наслідками якого-небудь захворювання, наприклад інсульту. Кожним роком зростає кількість літніх людей, які страждають від старечої немічності і нездатних до самостійного життя. Догляд за такою категорією людей набирає все більше і більше актуальності у наш час. Економічна ситуація в країні заставляє молодих людей залишати своїх батьків удома і шукати щастя за кордоном. Старі люди залишаються без належного догляду протягом тривалого часу. Соціальні служби не завжди можуть приділяти достатньо часу кожному. В розвинутих країнах існують різні служби, в які люди похилого віку можуть звернутися за допомогою, існує «екстрена кнопка виклику» натиснувши яку людина може викликати допомогу на дім. Проте, існують ситуації, коли немає можливості покликати на допомогу за допомогою телефону чи натисканням «екстреної кнопки». Це різного роду падіння в результаті втрати свідомості, інсульту чи банального оступу.

Картинки по запросу fall detection

24-26 вересня у Варшаві (Польша) відбулася Міжнародна IEEE науково-технічна конференція IDAACS’15 «Інтелектуальні засоби збору даних і сучасні обчислювальні системи: розробка та застосування – IDAACS»

Мета даного заходу було сприяти міжнародному обміну науково-технічною інформації в області новітніх технологій і їх застосування у нашому повсякденному житті.

На конференції була організована секція, присвячена застовуанню інформаційних технологій у медичній сфері. Доповідачами Michal Kepski та Bogdan Kwolek була проведена доповідь на тему «Вбудована система виявлення падіння за допомогою натільного акселерометра і датчика глубини» . Проблема такого роду задач полягає в великому відсотку хибних детектувань «падінь», що призводить до ускладнення надання допомоги людям, які це потребують (детектування в темноті і інші негативні фактори). Запропонована авторами ідея детектування падінь людини полягає у використанні приладу типу «kinect», для детектування самого падіння, а також для обробки даних за допомогою плати PandaBoard. Всі ці девайси є простими у користуванні, недорогими і простими в експлуатації.

Висновки: система детектування «падінь», запропонована доповідачами, не потребує багато часу для встановлення, дешевша за аналоги, що актуально для нашої країни, враховуючи теперішню економічну ситуацію. Не потребують великих обчислювальних потужностей для обробки вхідних даних і водночас мають більшу ефективність та малу ймовірність помилкового спрацювання. Монтаж системи не потребує високої кваліфікації. Система може стати затребуваною на ринку України і доступною великій частині населення.