IV промислова революція: як вплине на бізнес та працевлаштування

Четверта промислова революція, більш відома як «Індустрія 4.0», отримала свою назву від ініціативи 2011 року, очолюваної бізнесменами, політиками і вченими, які визначили її як засіб підвищення конкурентоспроможності обробної промисловості Німеччини через посилену інтеграцію «кіберфізичних систем», або CPS, в заводські процеси.

Четверта промислова революція змусить людство переглянути ставлення до роботи і робочого процесу.

Вже через 5 років ми зможемо побачити кардинальну зміну понад 35% робочих навиків, наявних у сучасних людей. Про це сказано в доповіді Всесвітнього економічного форуму в Давосі “Майбутнє працевлаштування”.

До 2020 року Четверта промислова революція відкриє людству світ робототехніки та автономного транспорту, штучного інтелекту та навчання за допомогою машин, нових матеріалів, біотехнологій та геноміки.

Як наголошується в доповіді, деякі професії зникнуть, інші будуть розвиватися, а ті, яких зараз навіть і не існує, – стануть звичайним явищем. У найближчому майбутньому, щоб бути кваліфікованим на ринку праці, людина повинна буде вміти підлаштовуватися до зміни ситуації і розвивати свої навики відповідно до прогресу.

Нова доповідь Всесвітнього економічного форуму в Давосі “Майбутнє працевлаштування” розглядає зайнятість населення, набір навиків, необхідних для працевлаштування і стратегію розвитку трудових ресурсів в майбутньому.

В рамках дослідження у провідних світових роботодавців запитали, на що вплине такий стрімкий розвиток технологічного процесу, і в якому напрямку буде розвиватися ринок праці.

Респонденти визначили 10 навиків, найбільш затребуваних до 2020 року:

  1. Рішення комплексних завдань
  2. Критичне мислення
  3. Творчі здібності
  4. Управлінські таланти
  5. Координація з іншими
  6. Емоційний інтелект
  7. Здатність міркувати і приймати рішення
  8. Орієнтація на обслуговування
  9. Навики ведення переговорів
  10. Когнітивна гнучкість

Які навики найбільше трансформуються?

Творчість стане одним з трьох найбільш основних затребуваних професій. Нові технологічні винаходи та розробки будуть змушувати людину бути більш творчою і створювати нові способи, як застосовувати та реалізовувати ці технології в повсякденному житті людей.

Як наголошується в доповіді, “роботехніка” може допомогти нам швидко дістатися в потрібне місце за короткий проміжок часу, але у неї поки немає творчого мислення (інтелекту), здатного генерувати нові ідеї.

У 2020 році такі навики як уміння вести переговори і когнітивна гнучкість не входитимуть до десятки перспективних професій, оскільки рішення за людину прийматимуть “машини”, які матимуть “штучний інтелект”.

Опитування, проведене Радою з питань розвитку майбутнього програмного забезпечення і суспільства Всесвітнього економічного форуму показало, що до 2026 року деяких директорів та менеджерів компаній в різних сферах діяльності зможе замінити роботехніка з  “штучним інтелектом”.

Розкол в промисловості

Походження тих чи інших змін буде залежати від самої галузі промисловості. Наприклад, за останні 5 років дуже змінилися глобальні ЗМІ і сфера розваг.

У той же час, не відбулося радикальних змін в секторі фінансових послуг та інвестицій. Але тим, хто працює в галузі продажів і виробництва, будуть потрібні нові навички, особливо – технічна грамотність.

Деякі інновації, такі як мобільний інтернет і хмарні технології, вже давно впливають на наше життя і робочий процес. А ось штучний інтелект, 3D-друк і інші сучасні “ноу хау” ще мало де використовують, але це тільки питання часу.

З вищевикладеного можна зробити висновок що, прогрес не буде чекати нікого: ні бізнес – лідерів, ні педагогів, ні чиновників, як зазначає автор в доповіді. Всі повинні брати активну участь в удосконаленні людських навиків і допомогти людям переорієнтуватися на нові технологічні процеси. Тому кожен зможе отримати вигоду з четвертої промислової революції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *