Ukrainian award-winning scientist

Ukrainian scientist Marina Vyazovskaya received the Award of Salem 2016 mathematics prize, which is annually awarded to young mathematician for outstanding research results in the sphere of scientific interest of Raphael Salem, primarily the theory of Fourier series. This award is extremely prestigious, the analogue of the Nobel prize, only for mathematicians. About it reports a press-service of the Ministry of education and science of Ukraine.
The Commission was awarded to Marina vyazovskaya for her discoveries of the world level – for the most dense packings in 8 and 24-dimensional spaces using methods of modular forms.
In 2016, the mathematician solved the problem, the solution of which scientists have worked for several centuries: packing of balls in 8-dimensional space and, in collaboration, in 24-dimensional. In other words, the scientist has found a solution to the packing of balls in Euclidean space. Previously the task of wrapping the balls were solved only for spaces with three or less dimensions.
Marina Vyazovskaya graduated from the Kiev Lyceum of natural Sciences No. 145, mechanical-mathematical faculty of Kiev national University named after Taras Shevchenko. 2010 he defended his thesis at the Institute of mathematics of NAS of Ukraine on “Bumps polynomial and rational functions and quadrature formulas on the sphere”, and in 2013 received the degree of doctor of natural Sciences at the University of Bonn, with a thesis “Modular functions and special cycles”.

4 thoughts on “Ukrainian award-winning scientist

1. Дуже добре, що Ви зробили пост англійською мовою. Але є зауваження – Вам бажано вказати для цього посту категорію і позначку (тег), тоді ця інформація зможе знайти більше потенційних читачів. Також доцільно періодично слідкувати за пресою в Інтернеті відповідно тематиці Вашого повідомлення і додавати (розширювати) текст, або додавати коментарі. До речі, відносно цієї талановитої вченої в Інтернеті виникла досить “щекотлива” дискусія – деякі вчені почали компанію негативних відгуків про ці дослідження. Було б непогано підтримати цю молоду авторку від імені прогресивного студентства. Поміркуйте над цим.

2. Українка Марина В’язовська вирішила одну з давніх задач комбінаторної геометрії

Українка Марина В’язовська розрубала гордіїв вузол, який не давав математикам спокійно спати протягом декількох століть. Як повідомляє видання Quanta Magazine, про це стало відомо в березні, після публікації наукових статей. Математик займалася дослідженням простору розмірностей 8 і 24 (останнє у співпраці з іншими математиками).
    Вивчається ця проблема з 1611 року. Йоганн Кеплер, німецький математик, висловив припущення, що ідеальна укладання кулі в просторі — пірамідальне упорядкування. Саме так ми бачимо викладку апельсинів у магазинах. Здавалося б, нічого складного, але рішення з’явилося лише у 1998 році завдяки американцю Томасу Хейлсу, який довів гіпотезу Кеплера для трьох вимірів за допомогою математичних аргументів зі складними машинними обчисленнями.
    У 2016 році В’язовська вирішила задачу проупаковку куль в восьмимерном просторі та у співавторстві, в 24-мірному. Раніше завдання упаковки куль була вирішена тільки для просторів з трьома і менше вимірами, а рішення тривимірного випадку (гіпотези Кеплера) було викладено на 300 сторінках тексту з використанням 50 000 рядків програмного коду. Разом з тим, рішення Вязовской восьмимерного випадку займає 23 сторінки і є «приголомшливо простим». На дослідження цієї задачі Вязовскую надихнув київський математик Андрій Бондаренко. Над вирішенням вона працювала два роки в Берліні. За рішення задачі упаковки куль Марині В’язовський в 2016 році присуджена престижна премія Салема.
    Українка Марія В’язовська опублікувала наукову статтю, в якій була визначена відсутня функція для простору розмірності 8. Вже через тиждень з’явилася ще одна наукова робота у співавторстві з Пітером Сарнаком, Генрі Коном і трьома іншими математиками, в якій йшлося про решітці Ліча. До цього В’язовська працювала над цим завданням з двома українськими математиками — Андрієм Бондаренко і Данилом Радченко.

3. Хочеться подякувати darinabekh за цікаву інформацію! Дійсно, досягнення Марини В’язовської вражаючі! До речі, необхідно також звернути увагу на колег В’язовської – Андрія Бондаренко і Данила Радченко. Навіть, прослідкувати за їх роботами. Бажаю усім успіху, хто цікавиться просторовою математикою!