Валюта майбутнього: як біткоїни змінюють світ просто зараз

Концепт біткоїна вперше представили у 2008 р. Сатосі Накамото. Біткоїн не має централізованого управління та емітентів. Транзакції з цифровим підписом передаються по peer-to-peer мережі. При цьому двічі використовуються криптографічні методи.

Сьогодні капіталізація ринку біткоїнів досягла $ 10 млрд. А сама криптовалюта коштує майже $ 660 за один біткоїн. Щоденний обсяг операцій в біткоїнах у 2014 р. оцінювався в $ 52 млн.Біткоїн є найбільш вартісною криптовалютою з 700 видів електронної валюти. Другий за вартістю Ефіріум (Ethereum) має ринкову капіталізацію в майже $ 1 млрд і коштує $ 11,6 за одиницю. Окрім нього, є сотні інших криптовалют, однак всі вони коштують дуже дешево. Наприклад, фани Джастіна Бібера можуть купити криптовалюту «biebercoin», створену ж ним, і яка на ринку коштує менше 1 цента.Коли йде мова про біткоїн, варто розрізняти саме «біткоїн» (з маленької літери), який означає криптовалюту і слугує загальним поняттям для всіх криптовалют, і «Біткоїн» (з великої літери) — мережа транзакцій, що складає псевдоанонімну розподілену базу даних, відому як блокчейн (block chain).

В Україні справжня популярність криптовалют розпочалася у 2014 році, коли  ентузіастами було створено громадську організацію, що має на меті поширення, розвиток та вивчення біткоін та інших віртуальних валют на території нашої держави – Bitcoin Foundation Ukraine (BFU). Приблизно в цей час також почали з’являтись перші компанії та агенції, які пропонували фізичний обмін криптовалют за готівку, а також здійснення грошових онлайн-операцій. За словами власників даних структур, фізичним особам, що досі не стикалися з такого типу транзакціями, ризиковано і технічно непросто здійснювати їх самостійно, саме тому подібного роду компанії беруть на себе роль своєрідного посередника за що і отримують оплату у вигляді певних відсотків від загальної суми транзакції – подібно до звичайних банків.

Недавно BFU спільно з кількома іноземними статистичними компаніями  провели цікаве дослідження щодо популярності та рівня використання біткоін в Україні. Дані вийшли дуже цікаві – Україна до першої десятки країн світу за використанням біткоін-нодів або вузлів, близько 40% всіх угод з використанням даної криптовалюти, що були укладені на біржах з українським корінням. Фахівці пояснюють цей факт тим, що Україна також в числі перших за кількістю та якістю навчання ІТ-спеціалістів.

Також на сьогоднішній день зацікавлення біткоін тільки зростає, як і зростає кількість компаній, чия робота базується на операціях з цією валютою. У великих містах навіть проводиться чимало спеціальних навчальних курсів, де вивчають нюансам роботи з даною віртуальною валютою. А в Києві навіть створили офлайн-майданчик – Satoshi Square Kiev, на якому крім всього іншого також проводяться аукціони біткоінів.

Попри це, широка громадськість ще і досі мало знає про криптовалюти, в тому числі біткоін. Причиною цьому є той факт, що де-факто і де-юре платіжних систем, що працюють з криптовалютами, в Україні немає. Національний Банк України навіть дав свій коментар щодо використання даного типу валют – «…віртуальна валюта біткоін вважається грошовим сурогатом, який не має забезпечення реальною вартістю і не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це протирічить нормам українського законодавства». За словами одного з засновників BFU, це не є правильно, адже по суті, тоді і валютного ринку в нашій державі теж немає, але це не заважає українцям купувати або продавати валюту в обмінниках.

Саме тому одним із стратегічних напрямів роботи BFU можна вважати розробку та впровадження нормативно-правових актів та інших регуляторних документів законодавчого характеру, які б вивели учасників ринку біткоін з тіні.

З 19 грудня Українська біржа запускає торгівлю ф’ючерсними контрактами на індекс Bitcoin. Спеціфікація контрактів зареєстрована в НКЦПФР. Це фактично перший регульований ринок в світі, який запропонував ф’ючерсні контракти на біткоін

У 2016 році юридична компанія Axon Partners стала першою українською компанією, що внесла біткоїни в свій статутний капітал.

 

2 thoughts on “Валюта майбутнього: як біткоїни змінюють світ просто зараз

  1. Курс біткоїнів станом на сьогодні:
    1 bitcoin (BTC) дорівнює 32 948.38 гривнів (UAH)
    1 гривня (UAH) дорівнює 3.04 * 10-5 біткоінів (BTC)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *