Український математик Марина В`язовська підкорила весь світ своїм простим вирішенням складної задачи

У 2016 році в історію української науки війшла дівчина-математик. Марина В`язовська  отримала престижну премію Салема , якою нагороджують молодих вчених за видатні досягнення в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, на ім’я якого вона названа. Вона змогла здійснити відкриття світового рівня, яке ще нікому з українських математиків не підкорилося.

Раніше завдання упаковки куль була вирішена лише для просторів з трьома і менш вимірами, а рішення тривимірного випадку було викладено на 300 сторінках тексту з використанням 50 000 рядків програмного коду. Однак рішення Вячзовской 8-мірного випадку займає лише 23 сторінки і є “приголомшуюче простим”.            Я думаю, що не кожний з нас зміг би найбільш щільно  упакувати  кулі в 8 і 24-мірних просторах з використанням методів модульних форм.  Я б , навіть, запитала «Що це таке?»  та «Як тендітній дівчинці це вдалося?» Але біографія каже сама за себе .

Марина Вязовская закінчила Київський природничо-науковий ліцей № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2010-му я захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему “Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері”, а в 2013 році отримала ступінь доктора природничих наук в Боннському університеті, захистивши дисертацію “Модульні функції і особливі цикли” .

Ми можемо пишатися українськими науковцями та з гордістю говорити про це всьому світу.