UX та UI: на шляху до ідеального середовища

UX/UI – це про:

• улюблений сайт з червоним текстом і сірим фоном;
  • пошук хоч чогось у новій версії Windows;
  • очікування завантаження гіфки на весь екран на головній сторінці;
  • програмки, які видаляєш через 5 хвилин після встановлення.

Якщо ви помічаєте такі речі і бачите, яким чином їх можна зробити кращими, простішими та зручнішими, спробуйте себе у ролі UX/UI дизайнера.

“Подобається думати, що ти здатний вирішити проблему великої аудиторії чи принаймні зробити процес сприйняття контекту приємнішим та цікавішим. Цікаво копирсатися в людях і намагатися зрозуміти, що ж їм насправді треба, а потім придумувати, як це реалізувати.”

Людина, що проектує інтерфейси, – це інженер, він має володіти певним аналітичним мишленням, високорозвиненим скілом емпатії та вмінням проникати в суть речей. Звичайно, є ще практичні навички — це володіння різноманітними технологіями та інструментами, але це, як правило, на другому місці — людина має бути інженером по натурі. А стати не складно, якщо над цим старанно працювати, читати книги та статті по дизайну (композиція, кольористика, типографіка) і по психології (необхідно розуміти, як людина робить вибір і як працює її мозок), ходити на лекції та воркшопи і дуже багато практикуватися.

“Особисто мене бісять тупі додатки, незручно розміщені кнопки у ліфтах, непродумані інтер’єри автомобілів — мені подобається робити щось, що може це покращити. Цей світ настільки недосконалий (не природа — там все ідеально і збалансовано), що для путнього дизайнера завжди знайдеться робота.”

Можливі кар’єрні шляхи UX/UI дизайнера:

• вдосконалюватися як дизайнер, підвищувати рейт (якщо фрілансер);
  • освоювати суміжні напрями, развиваючись як дизайнер продукту, VR дизайнер, VFX дизайнер, Game дизайнер;
  • дорости до позиції Арт-директора (Head of Design);
  • розвиватися як Product Manager, якщо хочеться переключитися з дизайну на управління продуктом в цілому;
  • стати Project Manager,якщо цікаво координувати людей;
  • зайнятися верстанням, якщо більше цікавить технічний аспект;
  • освоїти програмування і стати UI-розробником;
  • спробувати себе в маркетингу чи бізнес-аналізі.

Використано ресурс https://dou.ua/lenta/articles/ux-ui-designer-position/

2 thoughts on “UX та UI: на шляху до ідеального середовища

1. Мені подобається Ваш пост. Стаття В. Донченко гармонійно вписується в наш курс, але виникає зустрічне питання – що Ви особисто додали до фрагментів цієї статті, які Ваші уяви та ідеї в нашому контексті, це по-перше. Не бійтесь додавати свої оцінки, коментарі, критичні зауваження! По-друге, стаття за травень 2017 року, було б цікаво прослідкувати публікації цього автора. По-трете, в пост доцільно додавати категорії, це може розширити аудиторію та підвищити загальну корисність повідомлення. Бажаю подальших успіхів та цікавої креативної інформації!

2. Ще хочу додати. Ви знайшли досить цікавий ресурс – dou.ua! На ньому крім профільних публікацій по нашому курсу є багато іншої, корисної інформації – актуальні події, конференції, семінари та ін. Я порекомендую цей ресурс нашим студентам. Дякую!