Різниця між графічним та UX/UI дизайнером

Перед тим, як зрозуміти різницю між цими двома професіями, варто зрозуміти, що вони собою представляють та що в них спільного.

Графічний дизайн — це художньо-проектна діяльність по створенню гармонійного та ефективного візуально-комунікативного середовища. Графічний дизайн вносить інноваційний внесок у розвиток соціально-економічної та культурної сфер життя, сприяючи формуванню візуального ландшафту сучасності.

Графічний дизайн можна класифікувати за категоріями вирішуваних завдань:

 • Типографія, каліграфія, шрифти, книжкове оформлення;
 • Фірмовий стиль, у тому числі фірмові знаки, логотипи, брендбуки;
 • UI – дизайн
 • Плакатна продукція, в тому числі рекламні плакати;
 • Візуальні рішення для упаковок продукції, в тому числі кондитерської і харчової;
 • Візуальний стиль телевізійних передач та інших продуктів ЗМІ

Напрямків в дизайні не так вже й мало, причому кожне з них має свої особливості, але для всіх них необхідні одні і ті ж основи. Серед них: знання програм для роботи з графікою, наприклад, Adobe Photoshop та Adobe Illustrator, основи комп’ютерної графіки та основи графічного дизайну: композиція, зорове сприйняття, колористика, типографія.

Один з напрямків в графічному дизайні є User Interface або UI-дизайн (дизайн користувальницьких інтерфейсів). Але він дає результат тільки в поєднанні з UX (User Experience, дослівно: «досвід взаємодії»). Так що ж таке UX- дизайн?

UX / UI дизайн – це проектування будь-яких призначених для користувача інтерфейсів, в яких зручність використання так само важливо як і зовнішній вигляд. За допомогою цього напрямку дизайнер перестав бути просто художником і оформлювачем. Він став поєднувати в собі щось більше. Ця професія поклала кінець вузькими напрямами в дизайні. Розмите поняття “дизайнер” як такої стало величезним зрушенням в цій сфері: художник став інженером, психологом і маркетологом в одній особі. Адже мало створити дизайн інтерфейсу, користуючись знаннями графічного дизайну. Робота UI / UX дизайнера стала аналізом людських уподобань, технічних моментів і практичних речей. Уміння заглядати в майбутнє і підтримувати тенденції цього часу. Створення дизайну інтерфейсів стало нововведенням в комплексному підході. На сьогоднішній день це єдина творча професія, яка грунтовно змінила погляд на передові технології.

Так, що ж спільного у графічного дизайну і UX/UI-дизайну?

 • створення дизайну, який викликає емоції
 • увага до деталей
 • креативне мислення
 • естетика
 • розробка прототипу
 • безперервне навчання

Тепер, на основі наведених вище даних, можна зробити висновок, у чому різниця між цими, на перший погляд, схожими професіями?

 • UX-дизайнери набагато більше взаємодіють з людьми і мають розуміти їх, тому навички спілкування необхідні для будь-якого UX-дизайнера. Дуже важливо, щоб UX-дизайнери добре ладнали з іншими дизайнерами, розробниками і зацікавленими сторонами, щоб гарантувати, що кінцеві проекти будуть відповідати очікуванням кожного.
 • «The user comes first» – це, мабуть, саме фундаментальне правило для UX-дизайну. Це пов’язано з тим, що UX-дизайн проектується для використання, а не комунікації або естетики. На відміну від графічних дизайнерів, основною метою яких є естетика, UX-дизайнери орієнтовані на користувачів і як вони взаємодіють з продуктом.
 • UX-дизайн – це дуже багаторазовий процес вирішення завдань, і цей підхід може відрізнятися від традиційного лінійного процесу графічного дизайну. У разі UX-дизайну у вас немає остаточного рішення задачі, тільки постійний пошук найкращого рішення. Процес проектування ніколи не закінчується. Фактично, дизайн буде постійно змінюватися відповідно до відгуками користувачів. Це сильно відрізняється від того, що роблять графічні дизайнери, а також вимагати зрушень мислення для графічних дизайнерів, які хотіли б зробити перехід.

Отже, графічний дизайн – це спеціалізована дисципліна та існує певний набір навичок, таких як типографія і кольористика, необхідних для створення чудових візуальних ефектів. З іншого боку, UX-дизайн є набагато більш багатопрофільним і включає в себе безліч шкіл знань. UX-фахівець частково дизайнер, частково дослідник, частково керівник проекту. Роль UX-дизайнера є більш багатогранною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *