5 кроків для отримання роботи в галузі UX-дизайну

Чи знаєте ви, що середня річна заробітна плата UX-дизайнера у світі складає 54 588$ у рік? Що професія UХ-дизайнера ввійшла у топ-15 професій 2015 року за версією CNN? А що протягом найближчих років з’являться ще сотні, а то й тисячі вакансій у галузі UX/UI дизайну? І якщо ви хочете отримати роботу у цьому перспективну напрямі, але у вас немає досвіду – не засмучуйтесь. Ось 5 кроків, які допоможуть вам знайти роботу.

Але перед тим як почати, спитайте себе: навіщо ви хочете стати UX-дизайнером, як багато ви знаєте про цю професію, в якій галузі хочете працювати, скільки хочете заробляти. Відповідайте на ці питання серйозно та детально, оскільки вони стануть мотивацією для подолання труднощів на обраному шляху, допоможуть скласти план навчання та правильно підійти до питання пошуку роботи у майбутньому.

Тепер, коли ми розібрались з цим, давайте подивимось, що необхідно зробити для отримання свого першого замовлення.

Крок 1. Навчайтесь та розвивайте свої навички в UX

Неважливо, новачок ви, який взагалі нічого не знає, чи просто дизайнер без досвіду. Перше, що вам потрібне для влаштування на роботу – знання та навички проектування інтерфейсів. Читайте книжки та статті про UX, продивляйтесь онлайн-курси та сайти про UX дизайн, запишіться на деякі з цих курсів, підпишіться на соціальні мережі відомих веб-дизайнерів та навчайтесь у них.

Серед книжок, які будуть корисні початківцям у цій галузі, можна назвати “Об интерфейсе” Купера, “Информационная архитектура в интернете” Розенфельда, “Типографика” Рудера, “О шрифте” Шпикермана, “Веб-дизайн” Гаррета, “UX-дизайн” Унгера та Чендлера. Курси можна пошукати на сайті coursera.org, а дизайнерів можна знайти у Facebook, Dribbble, Behance.

Крок 2. Вивчіть хоча б один інструмент для роботи

Знання основних інструментів своєї професії допоможе вам не тільки створювати відмінні сайти, а й стане чудовим доповненням до резюме. Список цих програм довгий, але серед них можна виокремити Sketch для MacOS, Figma, Adobe XD та Mockplus для Windows або Linux.

Крок 3. Створіть свій сайт-резюме

Сайт з онлайн-портфоліо – один з найкращих способів показати ваші знання та навички в UX-дизайні. Він відіграє важливу роль у привертанні уваги роботодавців. Правильно представте інформацію про себе, розмістіть актуальну контактну інформацію, розмістіть свої дизайн-проекти і ви зможете привернути увагу роботодавців та покажете себе з найкращої сторони.

Проте замість окремого сайту підійде і портфоліо на Behance / Dribbble – спеціальних сайтах, які дають змогу дизайнерам викладати свої роботи в інтернеті з можливістю показувати їх всім охочим.

Крок 4. Створіть резюме

Резюме є важливим елементом отримання будь-якої престижної посади. Створіть якісне резюме спеціально для тієї задачі, яку ви перед собою поставили. Не перевантажуйте його неважливою інформацією та візуальним оформленням, а вкажіть лише найголовніше.

Крок 5. Пошук роботи

Після всього, що було зроблено у попередніх пунктах, можна безпосередньо приступати до пошуку роботи. Для цього можна використовувати спеціальні сайти: hh.ua, work.ua, LinkedIn тощо. Також можна піти на сайти компаній, які вас цікавлять, та безпосередньо написати про своє бажання працювати у них.

У підсумку хочу сказати, що головне – жага до самовдосконалення, терпіння, хоробрість та вміння адекватно оцінювати свої сили та здібності. Якщо ви володієте цими якостями, то завжди зможете знайти роботу. Сподіваюся, що у вас все вийде.

Написано на основі інформації зі статті сайту designpub.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *