Як стати UX / UI дизайнером, якщо немає досвіду роботи? 9 кроків

Останнім часом креативна молодь,котра мріє реалізувати себе в сфері дизайну, задає собі такі питання:

• Що можна  подивитися, почитати, послухати і вивчити?
  • Чи варто проходити будь-які курси і якщо так, то як вони мені допоможуть?
  • Які навички вимагають в компаніях?
  • Яку роль відіграє портфоліо? Які роботи в ньому  повинні переважати?
  • Де знайти роботу (якщо немає ні освіти, ні досвіду роботи)?

Я вирішила присвятити цьому питанню цілий пост і розповісти про 9 кроків,які допоможуть почати кар’єру дизайнера.

1. Зрозумійте напрямки в дизайні

Найперший крок –  зрозуміти,чим саме ви хочете займатися?

• Подобається працювати над візуальною частиною дизайну? – то вам в візуальні дизайнери (UI).
  • Подобається продумувати саму логіку роботи продукту з користувачем, робити інтерфейс зручним, аналізувати, тестувати? – то вам в дизайнери користувальницького досвіду (UX).
  • Подобається робити і перше і друге, і заглиблюватися в продукт, повністю бути господарем продукту, знати і покращувати його – то вам в продуктові дизайнери.
  • Подобається верстати журнали, листівки, флаєри та інші POS-матеріали, придумувати айдентику компанії – то вам в графічні дизайнери.

2. Вивчіть інструменти для роботи

Тут нижче свіжі програми, які можуть стати в нагоді в роботі:

• Sketch для дизайну інтерфейсу
  • Figma для дизайну інтерфейсу з можливістю спільної роботи
  • Balsamiq для створення макетів
  • Adobe XD для дизайну інтерфейсу, створення прототипів
  • Invision App для створення прототипів і спільної роботи
  • RedPen для спільної роботи

3. Починайте звертати увагу на дизайн

Якщо ви вирішили стати дизайнером інтерфейсів починайте звертати увагу на все і задавати собі питання: а чому вони поставили логотип сюди, а не сюди? А чому кнопка одна і в кінці, а не на початку? Вивчіть з чого зазвичай складається сайт? Ставлячи собі питання і відповідаючи на них, прокручуючи варіанти в голові, ви почнете не просто використовувати сайт, а оцінювати його з професійної точки зору.

4. Оточіть себе дизайном

Практика переглядів чужих робіт та портфоліо допоможе вам увійти в колію дизайну, бачити, що роблять інші, ви будете в курсі модних тенденцій, будете надихатися.

5. Дивіться і повторюйте за іншими

Ця порада не для того, щоб ви показували чужу роботу у себе в портфоліо,ні! А для того, щоб набити руку і хоча б якось почати! Сприймайте це як урок.

6. Знайдіть менторів та станьте менторами

У професіоналів дуже мало вільного часу, тим більше на новачків. Я ще не зустрічала людей, які готові просто так допомогти. Це займає дуже багато часу, сил і нервів. А я кажу про ментора, тих дизайнерів, хто ділиться своїм досвідом в блогах. Знайдіть топових дизайнерів хто вам подобається і підпишіться на них, стежте за тим, що вони читають, на які конференції їздять, які нові програми вивчають, таким чином без особливих зусиль ви будете в курсі дизайн подій і новинок.

7. Пройдіть курси

Багато хто задає питання: чи потрібні курси? Є різні типи особистостей, комусь цікавіше і зручніше самому копатися в новій професії, дивитися відео-ролики на ютубі, читати книжки і статті. А комусь потрібне оточення і атмосфера. Якщо ви другий тип плюс у вас є фінансові кошти і час на проходження курсів, то я скажу так! Пройдіть курси! – це допоможе. Тільки вибирайте курси грунтовно, подивіться на коментарі і відгуки, подивіться наскільки популярна школа.

8. Читайте

Я не буду тут описувати мільйон книг і статей, які потрібно прочитати, щоб стати дизайнером, тому що в інтернеті повно інформації на цю тему, варто лише пошукати.

9. Створіть портфоліо і резюме

Останній пункт  НАЙВАЖЛИВІШИЙ при пошуку роботи. Багато хто запитує: “Чи потрібно робити портфоліо? Чи дивиться роботодавець на нього? “. Звичайно дивиться і звичайно портфоліо ДУЖЕ потрібно. На деяких вакансіях навіть пишуть, що кандидатів без портфоліо не розглядатимуть. Портфоліо – це ваше візитна картка, по якій роботодавець буде вирішувати починати з вами процес проходження інтерв’ю або вибрати іншого кандидата.