Дуже багато непорозумінь в середовищі дизайнерів і розробників. Також багато недоцільних питань, пов’язаних з UX та UI у новачків. Часто просто через те, що люди не знають суті поняття UX / UI і, не знаючи про що говорять, називають речі не своїми іменами.

UX – це User Experience (дослівно: «досвід користувача»). Тобто це те, який досвід / враження отримує користувач від роботи з вашим інтерфейсом. Чи вдається йому досягти мети і на скільки просто або складно це зробити.

А UI – це User Interface (дослівно «призначений для користувача інтерфейс») – те, як виглядає інтерфейс і те, яких фізичних характеристик він набуває. Визначає, якого кольору буде ваш «виріб», чи зручно буде людині потрапляти пальцем по кнопочках, чи правильно буде відображатися текст тощо.

UX / UI дизайн – це проектування будь-яких призначених для користувача інтерфейсів, в яких зручність використання так само важлива, як і зовнішній вигляд.

UX / UI дизайн не відноситься тільки до смартфонів чи веб-сайтів. Більше того, професія UX / UI дизайнера існувала з незапам’ятних часів. Просто раніше вона так не називалася. Точніше, раніше вона взагалі ніяк не називалася, а була частиною інших професій.

Досить примітивний приклад – точильний камінь (колесо). Навіть в ранньому середньовіччі було багато різновидів і механізмів такого колеса:

• його можна було крутити ручкою вручну
  • колесо могла крутити інша людина
  • або його можна було розкручувати навіть без рук, натискаючи педаль ногою
  • та інші…

Все це були різні типи інтерфейсів.

Так ось, коли винахідник чергового точильного каменю думав:

• чи буде він сидіти і сам натискати педаль
  • або він спростить механізм, але приставить раба який буде розкручувати колесо рукою,

то в той момент він був UX дизайнером.

А та людина, яка думала, якої величини буде камінь, якого кольору вибрати дерево для підставки і чим скріпити дерев’яні жердини (цвяхами або шкіряними джгутами?), якої довжини буде ручка, була UI дизайнером.

І той спосіб, яким би ви заточували меч – називався б інтерфейс.

Різниця між UX і UI в тому, що UX дизайнер планує, як ви будете взаємодіяти з інтерфейсом і які кроки вам потрібно зробити, щоб виконати якусь дію. А UI дизайнер придумує, як кожен з цих кроків буде виглядати. Як бачите з прикладів вище, UX та UI так тісно пов’язані, що іноді грань між поняттями змивається. Тому і UX, і UI зазвичай займається один дизайнер і його професія пишеться через /.

UI / UX дизайн зараз одна з найбільш актуальних професій в цифровій індустрії. Скільки часу вона буде актуальна, залежить від розвитку цієї галузі. І, судячи з усього, вона тільки набирає оберти.

UX і UI – це не тренди. Технології розвиваються. Попит на сайти зростає. Цифрові додатки з’являються як гриби. А інструменти дизайну і розробки спрощуються настільки, що вже практично будь-яка людина без знання програмування може «на коліні» зробити сайт-візитку. Ось тільки цей сайт повинен якось виглядати. І не просто як абстрактний каркас з тексту і кнопок. Тут програмістам і потрібна допомога UX / UI дизайнера.