Чому курсор миші нахилений на 45 °?

 Відвідувач сайту питань-відповідей StackExchange поставив на перший погляд безглузде запитання: а чому всі курсори у всіх операційних системах трошки «криві», тобто мають певний нахил, а не вказують прямо? Справді, чому курсор не знаходиться вертикально, адже це найбільш зручно для виділення тексту і інших завдань?  
 
Йому відповідає експерт, добре знайомий з історією комп'ютерної техніки. Він підтверджує, що винахідник миші Дуглас Енгельбарт дійсно зображував курсор у вигляді стрілки вгору, як найбільш логічний варіант виділення (див. скріншот вгорі).
 Однак, графічний інтерфейс операційної системи на практиці першою в світі реалізувала компанія Xerox, а саме-її науково-дослідний підрозділ Palo Alto Research Center. Зокрема, курсор описаний в документі від 1981 року, який перераховує характеристики XEROX PARC- першого в історії комп'ютера з графічним, призначеним для користувача, інтерфейсом. При проектуванні цієї машини виявилося, що через низький дозвіл дисплеїв того часу, неможливо створити з пікселів нормальний вертикальний курсор маленького розміру. Вирішено було не збільшувати розмір покажчика, а замість цього злегка повернути його, щоб одна грань була вертикальною, а друга нахилялася на 45°. 
Зображення з документації Palo Alto Research Center
Минуло понад 30 років, з'явилися дисплеї з високою роздільною здатністю, але традиція зображати курсор нахиленим на 45 ° збереглася.

One thought on “Чому курсор миші нахилений на 45 °?

  1. Хочеться поставити два питання відносно Вашого поста: 1)Чому не має ніяких категорії і тегів, які використовуються пошуковими системами для доступу до Вашого повідомлення тих, хто зацікавлений? 2)Яке відношення тема нахилу курсора має до UX-UI дизайну? Наступні питання ми сформулюємо пізніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *