Kde Neon. Дистрибутив Linux

Сьогодні є велике різноманіття операційних систем на основі Linux таких як Ubuntu, Mint, Fedora, Debian, Manjaro і т.д.. Я зупинився на дистрибутиві Kde Neon тому, що він використовує, для мене знайомий, пакетний менеджер і графічну оболонку, яка нічим не поступається Windows, адже більшість програм має схожі значки/піктограми.

Однорідний вигляд

Типову тему Плазми, Breeze, уніфіковано з усіма типовими наборами інструментів для побудови інтерфейсів програм — Qt 4 і 5, GTK 2 і 3, навіть LibreOffice.

Однорідний вигляд

Що для мене було не зручного, при переході з Windows 7 на 10, так це те, що прибрали всі віджети.

Віджети стільниці

Аплет погоди із температурою

Аплет погоди із температурою

Віджети стільниці

Розташуйте на вашій стільниці корисні віджети, які повідомлятимуть вас про оновлення у прогнозі погоди, розважатимуть новими коміксами та допомагатимуть у обчисленнях.

Послідовний перехід у теках

Перегляд тек тепер є типовим компонуванням стільниці. Після декількох років вигнання піктограм зі стільниці ми приймаємо невідворотне і робимо віджет «Перегляд тек» типовим для стільниці.

Послідовний перехід у Перегляді тек

Одна річ, яка мені дуже сподобалась, у цьому дистрибутиві, при натискані комбінації клавіш Alt+F2, з’являється вікно пошуку, де при введенні математичних операцій виконуються обчислення. Окрім цього існує ще багато цікавих функцій як зв’язування смартфона з комп’ютером через Wi-Fi, через Bluetooth ваш комп’ютер зможе стати колонкою.

Сподіваюсь, що Ви дочитали цей пост до кінця і зрозуміли, що Linux – це не тільки командний рядок/консоль, а ще й витвір мистецтва, який можна налаштувати під свої потреби. Більше інформації шукайте “plasma – kde.org”.