UX/UI. Що це таке? Хто такий UX/UI дизайнер?

UI – це інтерфейс користувача(з англійської user interface)

UX – в перекладі означає “досвід взаємодії”(user experience) і включає в себе різні компоненти: інформаційну архітектуру, проектування взаємодій, графічний дизайн і контент

UX/UI дизайнер — фахівець, який займається проектуванням інтерфейса користувача.

Задачі та обов’язки: UX і UI – це 2 різних профілю дизайну, але частіше за все завдання по обох напрямках тісно пов’язані між собою, а тому їх виконує один універсальний фахівець.

Припустимо, UX / UI дизайнеру доручили спроектувати форму реєстрації. Йому необхідно продумати, на якому саме етапі потрібно виводити цю форму, до якого кроку її можна відкласти, як мінімізувати ймовірність появи помилки, як краще повідомити про помилку, як зробити так, щоб користувач ні за яких діях не потрапляв би в глухий кут (UX) . Наступне завдання – намалювати цю форму з усіма необхідними полями, з хорошим колірним контрастом, легкими для читання шрифтами і правильно розставленими акцентами (UI).

Ключові обов’язки UX / UI дизайнера: – збір інформації про проект і його аудиторії; – проектування призначених для користувача сценаріїв; – розробка стилю, надання вказівок щодо завершення шрифтів, кольорів і розмірів; – створення макетів і прототипів; отрисовка інтерфейсу в графічних редакторах.

Якщо б мене спитали: “Як у двох словах описати обов’язки UX / UI дизайнера?”, я б сказав: “Створювати UX дизайн високої якості за допомогою фреймворків, візуального та графічного дизайну, блок-схем, ескізів, карти сайтів та прототипів. Проектування UI елементів та інструментів, таких як меню навігації, пошукові строки,   вкладки та віджети для наших цифрових пристроїв.” 

Підводячи підсумки, UX / UI дизайн оточую нас усюди. Починаючи зі слайдерів у наших смартфонах і закінчуючи back-end кодом високорівневих язиків програмування. Досвідчені UX / UI дизайнери отримують високі зарплати у відомих фірмах та працють з компаніями-гигантами, такими як Microsoft, Google, IBM та інші.

Вибирай напрям UX / UI дизайнера та прямуй до успіху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *