Що таке бази даних і навіщо їх вчити .

База даних (БД) — це організована структура, яка призначена для зберігання, зміни та обробки взаємозалежної інформації, переважно великих обсягів.

БД використовують для динамічних сайтів з великими обсягами (інтернет-магазин, портал, корпоративний сайт).

Бази даних для сайтів дають змогу зберігати інформацію, що виглядає як зв’язані між собою таблиці. Саме в БД зберігаються вся необхідна та корисна інформація для функціонування сайту (клієнтські дані, прайс-лист, список товарів).

Щоб створити запит до бази даних часто використовують Structured Query Language. SQL дає змогу додавати, редагувати та видаляти інформацію, що міститься у таблицях.
Під час програмування сайтів використовують різні системи управління БД. До основних СУБД, відносять:

  • об’єктно-реляційна система управління базами даних Oracle Database;
  • вільна система управління базами даних PostgreSQL;
  • система керування базами даних Microsoft SQL Сервер;
  • вільна система управління базами даних MySQL;

Такі системи управління відрізняються централізованою обробкою запитів, забезпечують надійність, доступність та безпеку БД.

Найбільш популярною системою управління є MySQL, вона дає зручний доступ для управління БД та підтримує велику кількість таблиць різних типів.

Системи управління базами даних

СУБД — це програмні засоби, які виступають посередником між БД та її користувачами. Завдяки сукупності мовних та програмних засобів, СУБД сприяють створенню, ведення та спільного використання БД різними користувачами.

Сучасна програма СУБД складаються з ядра, процесору мови БД, підсистеми підтримки часу виконання та сервісних програм, які надають додаткові можливості для обслуговування інформаційних систем.

One thought on “Що таке бази даних і навіщо їх вчити .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *