Що таке UX/UI дизайн?

Що таке UX/UI дизайн?

Поняттям UX і UI вже близько 70 років, але деякі дизайнери все ще плутають їх. Зараз ми дізнаемося в чому полягає різниця між UX та UI дизайном.

Що таке UX-дизайн
UX (англ. User experience) – дослівно означає «досвід користувача». У більш широкому сенсі це поняття включає в себе весь досвід, який отримує користувач при взаємодії з вашим сайтом або додатком.

UX-дизайн відповідає за функціональність, адаптивність продукту і те, які емоції він викликає у користувачів. Чим простіше ваш інтерфейс, тим простіше користувачеві отримати результат і зробити цільову дію.

UX-дизайн – це проектування інтерфейсу на основі дослідження користувальницького досвіду і поведінки.

Одним з яскравих прикладів роботи UX-дизайнерів можна назвати перший персональний комп’ютер компанії Apple – Macintosh. Ідея використовувати вікна замість командного рядка існувала і до1984 року, але саме інженери і проектувальники Apple зробили графічний інтерфейс масово доступним.

Деякі дизайнери вважають, що UX – це тільки про відвідування сайту або роботу з додатком. На ділі ж досвід користувача цим не обмежується. Наприклад, якщо клієнт залишив заявку, але не отримав смс з підтвердженням або дзвінок від менеджера, – це симптоми поганого UX. Якщо ж користувач легко і без перешкод зробив замовлення, оплатив сервіс або купив товар, – це позитивний UX.

Що таке UI-дизайн

UI (англ. User interface) перекладається як «призначений для користувача інтерфейс». Він може бути не тільки графічним, а й тактильним, голосовим, аудіо-. Розглянемо тільки графічний інтерфейс, так як дизайнери в основному працюють з ним.

UI-дизайн – процес візуалізації прототипу, який розробили на підставі призначеного для користувача досвіду і дослідження цільової аудиторії.

UI-дизайн включає в себе роботу над графічною частиною інтерфейсу: анімацією, ілюстраціями, кнопками, меню, слайдерами, фотографіями та шрифтами.

UI-дизайнер визначає колірну палітру і розташування об’єктів в інтерфейсі: чи зручно потрапити пальцем по кнопці «Замовити», чи правильно працює меню, що випадає, чи зручно заповнювати форму, добре читається текст зі смартфона, яке повідомлення видає сайт при тому чи іншому дії.

UI-дизайнер (англ. User interface designer) – дизайнер інтерфейсів, який візуалізує робочий прототип, отрісовиваєт кнопки, іконки, форми та інші його компоненти і збирає їх в гармонійний працюючий макет.

UI-дизайнер відповідає за те, як виглядає інтерфейс продукту і як користувач взаємодіє з його елементами. Для цього необхідно грамотно організувати елементи інтерфейсу і витримати єдині стиль і логіку їх взаємодії.

Головне завдання UI-дизайнера – допомогти користувачеві швидко і без стресу зрозуміти, як користуватися вашим продуктом: сайтом, додатком, програмою, платіжним терміналом, мікрохвильовкою або пультом від телевізора. Для цього дизайнер стежить, щоб інтерфейс відповідав восьми вимогам.

@4exan

3 thoughts on “Що таке UX/UI дизайн?

  1. Чому не використовуються інструменти категорій і тегів? Текст Вашого посту повністю унікальний (тобто написаний особисто Вами), чи Ви скористались Інтернетом?

  2. Дуже крутий пост. З цього посту я дізнався, що таке UX/PUX технології. Дякую автору, поспілкувався би з Вами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *