Що вибрати back-end чи front-end? З чим безпосередньо доведеться працювати?

Завжди можна показати різницю між бекендом та фронтедом на прикладі годинника. Циферблат, стрілки, цифри, механізм управління стрілками – все те, що бачить користувач – це є фронтенд. Ми бачимо конкретний результат – котра година, ми можемо цей час під корегувати. Але от як працюють шестерні, як працює сам механізм, процесор чи пружинка користувач не бачить. Це і є бекенд.

Я вважаю, що дивлячись на цю картинку вже можно зрозуміти різницю , але зараз я вам розповім в чому саме різниця

Бекенд — «невидимий двигун» сайту. Фронтенд-розробники пишуть код, використовуючи такі популярні мови програмування, як PHP, Ruby on Rails, Python, .NET та інші. Коли потрібно виконати якусь операцію, бекенд-код взаємодіє з базою даних (використовуючи MySQL, SQL, Microsoft Access і т.д.). Після цього необхідна інформація повертається користувачу в формі фронтенд-коду.

Займаєтесь онлайн-шопінгом? Підписуєтесь на розсилку? Редагуєте контент на сторінці? Яку б операцію ви не виконували, врешті-решт за неї відповідає бекенд-код. Інформація оновлюється, змінюється або видаляється в базі даних.

Щоб представити контент сайту найкращим чином та забезпечити ідеальну взаємодію користувача з сайтом, фронтенд-розробники використовують багато корисних інструментів, найважливіші з яких — HTML, CSS та JavaScript. HTML (Hypertext Markup Language) відповідає за представлення коду користувачам у зрозумілій та звичній формі. CSS (Cascading Style Sheets) пропонує чудові можливості із вдосконалення стилів (кольори, фони, блики і т.д.) Javascript робить взаємодію користувача з сайтом швидшою та цікавішою за допомогою слайдів, випадних меню, безкінечного скролінгу та багатьох інших способів — вибір безмежний.

Низка інших елементів та фреймворків (SAAS, LESS, Bootstrap, jQuery, Angular, Ember і т.д.) використовуютья разом із цією «великою трійкою» для значного полегшення роботи.

Я до речі , прочитавши цей матеріл , загорівся бажанням піти на курси Front-end, якщо хтось також має бажання то чекаю коментарії під цим постом

Я використовував матеріали з сайту:

  https://lgs.lviv.ua/yaka-riznytsya-mizh-front-end-back-end-prostyj-pryklad-vid-vykladacha-akademiyi-logos/

https://internetdevels.ua/blog/front-end-development-vs-back-end-development

#Web-Design

#Front-end

#Back-end

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *