Чим відрізняється дизайн UX та дизайн UI. Завдання та обов’язки UX/UI дизайнера

UX (англ. User experience) дослівно означає «досвід користувача». Завдання UX дизайнера — спроектувати такий інтерфейс, який дозволить досягати потрібної мети в використанні продукту максимально простим і зручним шляхом.

UI (англ. User Interface) — візуальний вигляд продукту. Завдання UI дизайнера — зробити інтерфейс красивим і зрозумілим. UI дизайнер займається отрисовкой інтерфейсу на основі UX даних і відповідальний за те, які фізичні характеристики придбає продукт — наприклад, якого кольору будуть елементи інтерфейсу, читабельний чи текст.

Що таке UX і UI дизайн, іншими словами

Прямий обов’язок UX / UI дизайнера – це, наприклад, «продати» товар або послугу через інтерфейс. Саме на основі роботи UX / UI дизайнера користувач приймає рішення: «Бути чи не бути?» Подобається чи не подобається. Купувати чи не купувати.

Насправді цілі дизайнера можуть бути різними. Не обов’язково щось «продавати». Але я спеціально не хочу використовувати занадто абстрактні фрази, щоб цей текст був зрозумілий новачкам; щоб стиль викладу не перетворився в хрестоматію з мови програмування зразка 90-х років.

UX / UI дизайн не відноситься тільки до смартфонів і веб-сайтів. Більш того, професія UX / UI дизайнера існувала з незапам’ятних часів. Просто раніше вона так не називалася. Точніше, раніше вона взагалі ніяк не називалася, а була частиною інших професій.

UX / UI дизайнер — фахівець, який займається проектуванням призначених для користувача інтерфейсів.

Ключові обов’язки UX / UI дизайнера:

  • збір інформації про проект і його аудиторії;
  • проектування призначених для користувача сценаріїв;
  • розробка стилю, надання вказівок щодо завершення шрифтів, кольорів і розмірів;
  • створення макетів і прототипів;
  • отрисовка інтерфейсу в графічних редакторах.

Переваги і недоліки
Професія залучає дизайнерів можливістю робити світ кращим, а також своєю перспективністю і затребуваністю на ринку

Джерела:

https://yandex.ru/znatoki/question/computers/chem_otlichaiutsia_dizain_ux_i_dizain_ui_ca71dc2e/?utm_source=yandex&utm_medium=wizard#3d762110-a2b5-422b-99d2-40f39405610a

https://blog.ithillel.ua/ua/articles/hrafichnyi-dyzainer-ta-ui-ux-dyzainer

https://lpgenerator.ru/blog/2016/06/23/ui-vs-ux-v-chem-razlichie/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *