Безумовно, багато користувачів Інтернету, які навіть не пов’язані з ІТ-сферою, чули про таку спеціалізацію як UI UX-дизайн. У сьогоднішній креативної та технічному середовищі терміни UI (user interface / призначений для користувача інтерфейс) і UX (user experience / досвід взаємодії) використовуються більше, ніж будь-коли. Багато хто навіть вважає, що вони означають одне і те ж, але це не так. Насправді ці частини дизайну не можна об’єднувати в одне ціле.

Можливо, плутанина виникає через літери «U» в обох абревіатурах. Більш ймовірно, це відбувається через збіг набору навичок, потрібних для обох дисциплін. Вони безумовно пов’язані між собою, і, насправді, багато дизайнерів добре обізнані і компетентні в обох.

Так в чому ж, власне, полягає різниця між ними?

Однак, незважаючи на збіги, обидві області суттєво різняться за своєю природою, і, що більш важливо, по загальним цілям і задачам. Інтерфейс (UI) орієнтований на фактичні елементи взаємодії з користувачем – в основному, фізичні та технічні методи введення і виведення. UI відноситься до накопичення підходів і елементів, які дозволяють користувачеві взаємодіяти з системою. Він не зачіпає такі деталі, як, наприклад, реакція користувача на систему.

Щодо UX – це набагато більше, ніж просто кінцевий результат призначеного для користувача взаємодії. Навпаки, його краще розглядати як «ядро» бренду. Бренд, по суті, є сукупністю досвіду, яким людина володіє по відношенню до компанії або організації. Досвід взаємодії (UX) – це мета. Не тільки для інтерфейсу, але і для продукту, організації. Коли ви досягнете високого рівня в UX, кожен бажаний або позитивний ефект, який тільки можна уявити, буде відбуватися саме звідти. UX орієнтований на успіх в цілому. Насправді, не продукт є сукупністю складових UX, а досвід.

UI однаковий для всіх. UX унікальний для кожного користувача.

Графічно створення UI UX-дизайну можна уявити за допомогою однієї з теорій – схеми парасольки, що покриває всі аспекти взаємодії користувача з продуктом. На вершині парасольки знаходиться UI-дизайн – те, що бачить ваш користувач.

Підсумки

На порівняльній таблиці можна переглянути основні відмінності у тезисному вигляді.

Таким чином, UX-дизайн пов’язаний з психологією і розумінням поведінки користувача. Це створення логіки взаємодії з продуктом і допомогу в досягненні цілей користувача. У процес розробки користувальницького досвіду входять бізнес-аналіз, інтерв’ювання цільової аудиторії і численні тести. UI-дизайн – це частина UX-дизайну, пов’язана із зовнішнім виглядом продукту і створює емоційний зв’язок між користувачем і інтерфейсом.

Простіше кажучи, UX – це те, як працює ваш продукт. UI – це те, як він виглядає.

Джерело: Стаття “Різниця між UI та UX-дизайном”

#UIUX #webdesign