Топ-5 українських стартапів, що підкорили світ

Всі ми знаємо, що »серцем” стартапів є так називають так звану “Кремнієву долину” в штаті Каліфорнія, США. Саме там підприємці зазвичай реєструють, розроблюються та вдосконалюють свои проекти. Однак необов ‘язково летіти за океан, щоб реалізувати власну ідею – це можна зробити й вдома, Варто лише обрати напрямок діяльності, зібрати гарну команду та визначити стратегію розвитку.
Як показують рейтинги успішності світовіх стартапів, саме так думає велика кількість українців, адже за останні десять років наша країна перетворилась із “донора мізків” в справжню кузню цікавіх та унікальніх стартапів, багато з яких стали успішнимі на міжнародній арені.

Зараз український IT-ринок знаходиться на тому етапі, коли кількість починає переходити в якість. З’являються успішні продуктові компанії, які стають відомі за межами країни. Близько половини українських проектів спочатку націлені на глобальний ринок.

До вашої уваги – 5 успішних український стартапів за останні роки.

Prometheus

Напевно, найвідоміший український проект останніх років, що зробив революцію в сфері освіти. Prometheus – платформа онлайн-курсів дистанційної освіти не тільки став української Coursera, а й пішов набагато далі, зробивши істотний вплив на освітню систему в Україні в цілому.

Завдяки Prometheus десятки тисяч користувачів не виходячи з дому стали отримувати раніше недоступне їм освіту за дуже затребуваним сьогодні професіями. І історія “був сантехніком – став айтишником” перетворилася з казки в бувальщина.

Prometheus безкоштовно запустив кілька відомих західних навчальних курсів, таких як легендарний курс критичного мислення і десятки курсів власної розробки за участю кращих українських викладачів з різних спеціальностей. Також Prometheus почав співпрацю з українськими ВНЗ, допомагаючи їм відкрити напрямок дистанційного навчання. Пізніше з’явилися масові онлайн-курси для шкіл і підготовки до ЗНО, і курс, що допомагає поступити в провідні західні університети.

Логотип проекту Prometheus

Grammarly

Один з найвідоміших у світі сайтів з перевірки на грамотність текстів англійською мовою створено українцями Олексієм Шевченко і Максимом Литвином. Їх основний продукт -Grammarly Editor – являє собою хмарне (розміщене на віддаленому сервері) програмне забезпечення. Воно коректує контекстні орфографічні помилки, виправляє більш ніж 250 стандартних граматичних помилок, покращує використання лексики, а також надає різні варіанти цитат і поширених пропозицій.

Офіси Grammarly знаходяться в Києві і Сан-Франциско. Зараз у неї більш 4 млн зареєстрованих користувачів, але в цілому продукти компанії охоплюють аудиторію в більш ніж 2 млрд людей, що вивчають англійську, а також носіїв мови. Продукти компанії ліцензовані більш ніж 350 університетами та корпораціями.

Augmented Pixels

Компанія Augmented Pixels заснована одеситом Віталієм Гончаруком в 2010 р, центр розробки розташований в Одесі, головний офіс – у США. У світі компанія відома завдяки розробці технологій і додатків в області так званої доповненої реальності. Такі технології дозволяють поєднати на екрані смартфона реальну картинку з камери з віртуальними елементами. На сьогодні найвідомішим прикладом доповненої реальності є окуляри Google Glass.

З часу свого заснування Augmented Pixels встигла попрацювати з багатьма відомими компаніями, в тому числі зі студією Industrial Light & Magic Джорджа Лукаса, компанією National Geographic, а також виробником процесорів Qualcomm. У березні цього року видання Financial Times включило компанію в список номінантів премії Financial Times Business Award в категорії «Краща технологія». Серед конкурентів української компанії був виробник електрокарів Tesla Motors.

За прогнозами експертів, вже в найближчі пару років Augmented Pixels може зайняти 10% світового ринку в своїй ніші.

Серед інвесторів компанії – американський бізнес-інкубатор Plug & Play, фонд AVentures Capital, а також засновник аутсорсингової компанії Ciklum Торбен Майгаард. Точна сума інвестицій не розголошується, але відомо, що Plug & Play вкладає до $ 100 тис. Фонд AVentures Capital, який інвестує в компанії від $ 300 тис. До $ 3 млн, двічі вкладав гроші в Augmented Pixels – в лютому 2013 року і в квітні 2014 р

TripMyDream

Запущений у 2015-му, вже через рік цей сайт став найкращим туристичним стартапом в світі.

Ідея творців полягає в тому, щоб не просто підібрати користувачам кращі варіанти авіаквитків, – а автоматично визначити кінцевий пункт призначення, в залежності від бюджету, пори року і типу відпочинку.

У 2016 році TripMyDream став найкращим туристичним стартапом світу, за підсумками конкурсу Seedstars Summit 2016. Команда отримала $ 500 тис інвестицій і вже непогано заробляє на ринку Великобританії.

Petcube

Один з найвідоміших українських стартапів за останні роки, визнаний кращим стартапом Європи 2014 року. Petcube спеціалізується на виробленні пристроїв для власників домашніх тварин. Перший продукт компанії – це пристрій, що дозволяє через мобільний додаток дистанційно стежити, розмовляти і грати з домашнім улюбленцем. Наприклад, ви можете пограти лазерною указкою з котом або погодувати вашого молодшого друга одним натисканням кнопки на смартфоні.
Стартувала на Kickstarter в 2012-му, зараз компанія виробляє гаджети для власників домашніх тварин.

Головний офіс компанії знаходиться в Cан-Франциско, там Petcube пропонує клієнтам інноваційні рішення для дистанційної взаємодії з їх домашніми улюбленцями.

На даний момент Україна є найбільшим у Східній Європі гравцем на ринку IT-аутсорсингу: 40 тис. Співробітників, зайнятих в 800 компаніях з річним оборотом близько $ 2 млрд. За оцінками керуючого партнера фонду Runa Capital Дмитра Чихачева, щорічне зростання цього ринку становить 30- 40%.

Джерело: https://techno.nv.ua/it-industry/startups-2490377.html

#IT #StartUp #UIUX