7 кроків як стати UX / UI дизайнером, якщо немає освіти і досвіду роботи.

1. Зрозумійте напрямки в дизайні
Саме ключове для вас зараз зрозуміти чому саме ви хочете займатися? Багато мені пишуть: “Хочу малювати ілюстрації” і людина сама не знає, що за ілюстрації? Мультики або іконки або анімацію? Ви самі повинні вибрати для себе те, що ви хочете. Ніхто не зробить це краще за вас.

Подобається працювати над візуальною частиною дизайну?- то вам візуальні дизайнери (UI).
Подобається продумувати саму логіку роботи продукту з користувачем, робити інтерфейс зручним, аналізувати, тестувати? — то вам в дизайнери користувацького досвіду (UX).
Подобається робити і перше і друге, і заглиблюватися глибоко в продукт, повністю бути хазяїном продукту, знати і покращувати його — то вам в продуктові дизайнери.
Подобається верстати журнали, листівки, флаєри та інші POS-матеріали, придумувати айдентику компанії — то вам в графічні дизайнери .
і так далі… Є і універсали, які знають все потроху. Почніть з того, що б з’ясувати, яка спеціалізація вас цікавить. Напрямів дуже багато (!) шукайте те, що подобається саме вам і ви зможете присвятити цьому багато часу!
2. Вивчіть інструменти для роботи
Я думаю, що далі пояснювати не потрібно. Як працювати, якщо ще не освоїли потрібної програми? Вам пощастило, якщо ви новачок, то вам не доведеться перенавчатися з Adobe Photoshop і Illustrator, переходите відразу на Sketch або Figma. Почитайте в чому їх відмінності, подумайте, що ви б хотіли вивчити. Лайфхак від мене, якщо вже вибрали той напрямок в дизайні, за яким хочете йти, зайдіть не полінуйтеся на Headhunter, Linkedin або будь-яку іншу платформу з пошуку робіт і подивіться, що шукають роботодавці, які програми ви повинні знати і танцюйте вже від цієї інформації.

Тут нижче свіжі програми, які можуть стати в нагоді в роботі:

 • Sketch для дизайну інтерфейсу
 • Figma для дизайну інтерфейсу з можливістю спільної роботи
 • Balsamiq для створення макетів
 • Adobe XD для дизайну інтерфейсу, створення прототипів
 • Invision App для створення прототипів і спільної роботи
 • RedPen для спільної роботи

3.Починайте звертати увагу на дизайн

До того як стати веб-дизайнером я абсолютно не звертала увагу на структуру і зміст сайтів і мобільних додатків, не бачила використовувані кольори і шрифти, не помічала складові. Якщо ви вирішили стати дизайнером інтерфейсів починайте звертати увагу на все і задавати собі питання: а чому вони поставили логотип сюди, а не сюди? А чому кнопка одна і в кінці, а не на початку? Вивчіть з чого зазвичай складається сайт? (Я говорю про елементарні речі як header, body і footer). Ставлячи собі питання і відповідаючи на них, прокручуючи варіанти в голові, ви почнете не просто використовувати сайт, а оцінювати його з професійної точки зору.

4. Оточіть себе дизайном
Раджу зануритися повністю в дизайн, кожен день дивитися чужі роботи. Є мільйон ресурсів, ось ті, чим користуюся я:

 • Behance платформа-портфоліо
 • Dribbble платформа-портфоліо
 • Awwwards платформа-яка присуджує звання кращих в веб-дизайні

Така практика переглядів чужих робіт та портфоліо допоможе вам увійти в колію дизайну, бачити, що роблять інші (так само в хороших проектах є описи роботи і опису прийняття рішень), ви будете в курсі модних тенденцій, будете надихатися.

5. Знайдіть менторів та станьте менторами

У професіоналів дуже мало вільного часу, тим більше на новачків. Тому не буду давати таку пораду, як знайдіть собі жертву і нудіте їй, щоб вчила вас дизайн. Я ось чесно ще не зустрічала людей, які готові просто так допомогти в розумінні кар’єри. Це дуже багато займає часу, сил і нервів. А я кажу про ментора, тих дизайнерів, хто ділиться своїм досвідом в блогах, в влоги, в соц.сетях. Знайдіть топових дизайнерів хто вам подобається і підпишіться на них, стежте за тим, що вони читають, на які конференції їздять, які нові програми вивчають, таким чином без особливих зусиль ви будете в курсі дизайн подій і новинок. Ось список дизайнерів, чиї блоги і статті треба почитати:

 • Yury Vetrov дизайн директор @ Mail.Ru. Пишет о UX дизайне, создатель ежемесячного дизайн-дайджеста (можно найти в фб), ежедневно публикует тучу новых штук и новинок в дизайне
 • Tobias van Schneider был дизайнером Spotify. Еще делает кучу интересных вещей, пишет свой блог (где интересно почитать рубрики), даже кроссовки шьет
 • Alexander Kirov для мотивации почитайте его статьи про то как он нашел работу и уехал в США
 • Julie Zhuo вице-президент продукт дизайна facebook. Пишет свой блог о дизайне и о жизни.
 • Yury Vetrov дизайн директор @ Mail.Ru. Пише про UX дизайні, творець щомісячного дизайн-дайджесту (можна знайти в фб), щодня публікує хмару нових штук і новинок в дизайні
 • Tobias van Schneider був дизайнером Spotify. Ще робить купу цікавих речей, пише свій блог (де цікаво почитати рубрики), навіть кросівки шиє
 • Alexander Kirov для мотивації почитайте його статті про те як він знайшов роботу і поїхав в США
 • Julie Zhuo віце-президент продукт дизайну facebook. Пише свій блог про дизайн і про життя.

Вы новичок, но можете и сами стать ментором. Например начните писать блог, про свои первые шаги в индустрии дизайна. Или, если у вас есть друг, можете рассказывать ему, что интересного вы узнали или нашли. Пересказывание недавно приобретенных знаний поможет наиболее глубоко изучить тему и лучше запомнить материал.

6. Пройдіть курси

Багато хто задає питання чи потрібні курси? Є різні типи особистостей, кому-то цікавіше і зручніше самому будинку копатися в новій професії, дивитися відео-ролики на ютубі, читати книжки і статті. А кому-то потрібно дизайн оточення і атмосфера. Якщо ви другий тип плюс у вас є фінансові кошти і час на проходження курсів, то я скажу так! Пройдіть курси! – це допоможе. Тільки вибирайте курси грунтовно, подивіться на коментарі і відгуки, подивіться наскільки популярна школа. Ось наприклад список, що було в останнім часом на слуху:

 • Skillbox очно
 • General Assembly очно і можна онлайн
 • Coursera онлайн
 • Lynda онлайн
 • Udemy онлайн

7. Читайте

Я не буду тут описувати мільйон книг і статей, що потрібно прочитати, щоб стати дизайнером, тому що в інтернеті повно інформації на цю тему, варто лише пошукати.
Напишу лише парочку книг, що мене надихнули і можливо і вам вони дадуть прискорення:

“Вийди із зони комфорту. Зміни своє життя. 21 метод підвищення особистої ефективності “- Брайан Трейсі
“Спали своє портфоліо! Те, чого не вчать в дизайнерських школах “- Майкл Джанда
“Дери як художник. 10 уроків творчого самовираження “- Остін Клеон
“Покажи свою роботу! 10 способів зробити так, щоб тебе помітили “- Остін Клеон

Дякую за увагу!

Я надихнувся сайтом

https://habr.com/ru/post/321312/

https://dou.ua/lenta/articles/ux-ui-designer-position/ https://dou.ua/lenta/articles/senior-ux-ui-designer/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *