Аналітика стартапів 2018

Що таке стартап?

Почну з того, що таке стартап. Отже, в останні роки таке явище в бізнесі, як стартап, стало не просто популярним, а, мабуть, і модним. Про стартап говорять на телебаченні, про нього видаються книги. Раз у раз виникають нові тематичні ресурси в Інтернеті.Слово «стартап» походить від англійського поняття start up – «запускати» і означає щойно створену або що ще знаходиться в процесі створення компанію.

Мається на увазі, що у цієї компанії є якась бізнес-ідея, яка потребує розвитку та просування, але її творці поки зайняті дослідженнями ринку і пошуком коштів для її реалізації.

Стартапом може вважатися будь-яка компанія, незалежно від її сфери діяльності. Втім, в деяких колах стартапами називають тільки починання у сфері високих технологій, Інтернет-бізнесі і «суміжних дисциплінах».

IT стартапи

2018

Про ці українські компанії писали західні видання, їхні продукти та послуги замовляли за кордоном, а кампанії збору коштів отримували величезні суми від людей зі всього світу. Деякі з них перемагали на конкурсах і були відзначені нагородами та преміями.

1. Ugears

Український стартап зібрав кошти на колекцію дерев’яних пристроїв для настільних ігор.

Ugears  —українська компанія, що здійснює розробку та виготовлення 3D конструкторів в стилі об’ємні пазли для технічної творчості дітей та дорослих.

Конструктори виготовляються з фанери шляхом автоматизованого лазерного розкрою. Компанія заснована влітку 2014 року. Згодом 24 листопада 2015 року відкрила кампанію зі зборів коштів на сайті Kickstarter, де проект зібрав понад $400 тис. при необхідних 20 тис.

На мою думку, це справді успішний проект, який буде розвиватись не тільки в Україні, а і за її межами! Сьогодні важливе місце займає розвиток дитини ще з її народження, саме ця компанія дає можливість впровадження креативних настільних ігор, як для дітей, так і для дорослих.

2. Senstone

В Україні розробили пристрій для перетворення голосових записів у текстові нотатки.

Senstone – це кулон, який перетворює голосові нотатки в текст. Він може записувати аудіо тривалістю до 1 хвилини. Пам’яті пристрою вистачає на 68 хвилин, а заряду акумулятора – на 3 години запису. Після того, як пам’ять заповнюється, Senstone автоматично видаляє найстаріший файл, щоб звільнити місце для нового.

Кулон автоматично синхронізується зі смартфоном через Bluetooth. Користувачу достатньо натиснути кнопку на кулоні для початку і ще раз для завершення запису. Якщо голосова нотатка триває довше хвилини, пристрій припиняє запис і сигналізує про це.

За розпізнавання тексту відповідає технологія від компанії Nuance. Пристрій підтримує 11 мов, в тому числі українську. Але для нормальної роботи технологію потрібно кастомізувати під кожну мову окремо. Зараз кулон вміє точно розпізнавати тільки англійську, далі в пріоритеті — японська.

Вважаю, що саме цей стартап “відкрив” нові двері у цифровій сфері. Вже який раз дивуємось, як техніка полегшує нам життя. Можливо скоро ми будемо використовувати цей пристрій у нашому університеті!

3. SolarGaps

Український стартап виготовляє жалюзі з сонячними панелями.

SolarGaps – це “розумні” жалюзі, які отримують енергію від сонця прямо з вікон. Керувати ними можна за допомогою смартфона. При цьому жалюзі автоматично налаштовують кут ламелей таким чином, щоб в різний час доби працювати максимально ефективно.

Horizon 2020 — це найбільша рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій з загальним бюджетом близько 80 млрд. євро, розрахована на 2014 – 2020 роки. Є ініціативою ЄС, що виділяє кошти на конкурсній основі на підтримку розвитку і впровадження інновацій.

Чудовий винахід для економії енергії. Дуже хотілось би, щоб такі “розумні жалюзі” були у кожній квартирі або будинку.

4. PassivDom

Український стартап у США створює перший абсолютно автономний будинок.

PassivDom — український технологічний стартап, який створює автономні самонавчальні модульні будинки за допомогою 3D-принтера.

Ці будинки використовують тільки екологічно чисту енергію сонця для всіх потреб його мешканців: клімат-контролю (опалення та охолодження), генерації води, контролю якості повітря і вмісту кисню.

Автор ідеї та керівник компанії PassivDom є Максим Гербут.

Як зазначають розробники, для будівництва були використані передові матеріали (карбону, фібергласу), а також інноваційні технології утеплення вакуумом. Стіна PassivDom така ж тепла, як цегляна товщиною 7,33 м.

Також, згідно повідомлень, у команді є фахівець, який розробив унікальну технологію виробництва енергоефективних вікон. Вікна PassivDom рекордно теплі, зараз технологія їх створення реєструється в книзі рекордів Гіннесса. На практиці це означає, що засклити будинок можна буде хоч від підлоги до стелі — і це зі збереженням теплових характеристик.

Сьогодні дуже багато людей стають на захист екології. Саме цей стартап повністю відповідає світовим трендам. Оскільки, ці будинки використовують тільки екологічно чисту енергію сонця  і його виготовлення ніяк не шкодить екології. Також він має багато корисних характеристик, наприклад, вікна, які створені за спеціальною технолгією та багато іншого.

5. Cardiomo

Винахід українців може допомогти рятувати мільйони життів.

Не секрет – проблеми, що пов’язані з широкою розповсюдженістю серцево-судинних хвороб, значною мірою обумовлені соціальними, економічними та екологічними факторами, а також складною демографічною ситуацією в Україні. Кардіозахворювання залишаються основною медико-соціальною проблемою. Недуги серця посідають перше місці по смертності серед неінфекційних захворювань. Їх мають 50% дорослих людей у світі.

Над питанням зменшення цього показника працюють не лише медики, а й стартапери. Українець придумав мініатюрний пристрій «Кардіомо» для постійного контролю стану здоров’я серця, дихальних шляхів, температури тіла.

Роман Бєлкін – засновник українського медичного стартапу Cardiomo. Це пристрій, який відстежує основні показники організму і передає дані на смартфон. Якщо щось не так, він розішле повідомлення рідним користувача або лікаря.

Я вважаю, якщо опитати 10 українців який пріорітет вони ставлять здоров’ю, всі 10 дадуть відповідь, що здоров’я-найголовніше!Наостанок хочу підкреслити саме цей стартап, оскільки він безпосередньо пов’язаний зі здоров’ям. Сподіваюсь, що таким пристроєм буде користуватись кожен! І можна буде попередити багато небажаних ситуацій у себе та своїх близьких, повязаних з серцево-судинною системою!

ВИСНОВОК

У цій статті я розглянула 5 найуспішніших стартапів 2018, на мою думку. Можу сказати, що кожен з них несе тільки користь для суспільства. Потрібно зауважити, що ці стартапи торкнулись практично всіх сфер діяльності людини. Сподіваюсь, що вони вже скоро увійдуть у широке викорстання, щоб кожен охочий зміг користуватись тим, що йому справді потрібно!

Джерела:

https://konkurent.in.ua/publication/34726/top-10-nashumilih-ukrainskih-startapiv-2018-roku-video/

https://uk.wikipedia.org/wiki/Ugears

https://www.epravda.com.ua/news/2017/10/19/630240/

Сподіваюсь вам сподобалась ця стаття.

Чекаю на ваші відгуки!:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *