ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ ОНЛАЙН

ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ ОНЛАЙН

Держава має стати сервісом, а не лячним монстром. Допомагати одним швидко отримувати послуги, а іншим — чесно виконувати свою роботу. Тому ми запускаємо проєкт «Цифрова держава», що згодом об’єднає всі відомства в єдину зручну й дієву онлайн-систему.


ДЕРЖАВА, що допомагає, а не заважає

Чому це важливо

Роками державні послуги асоціювалися в українців з довгими чергами, приниженнями й незрозумілістю. Відвідувачі не мали змоги вплинути на процес, а посадовці — механізмів його поліпшити. Це не сприяло ані впорядковуванню державних процесів, ані довірі людей до держави — лише сприяло розквіту корупції. Заручниками цієї системи були всі: і громадяни, і службовці. Ми хочемо нарешті це змінити й робимо державні послуги прозорими, зручними та рівними для всіх.
ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ОНЛАЙН
100%
ПОСЛУГ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ АВТОМАТИЗОВАНО І БЕЗ ПОСАДОВЦІВ
20%

Система, в центрі якої ти

Ми хочемо, щоб система просто працювала — не заважала, а полегшувала життя. Тому одним з перших елементів нового онлайн-сервісу державних послуг ми запровадимо електронний кабінет громадянина. Авторизувавшись у ньому (за невеличкою допомогою електронного підпису, BankID або MobileID), кожен українець зможе знайти всі дані про себе — від персональних документів до власного майна, отримати потрібну послугу, а в майбутньому проголосувати.
0
ПИТАННЯ

Хто фінансує цей проєкт?

Це державний проєкт, який курує Міністерство цифрової трансформації України. Проєкт фінансує держава разом з іноземними фондами. Жодна політична сила не бере участі в його створенні.

Чи безпечно буде зберігати особисту інформацію на diia.gov.ua?

Так. Дія — добре захищена платформа. Вона розташована в надійному дата-центрі та відповідає світовим стандартам захисту від кіберзагроз. Крім того, Дія зберігає мінімум інформації про своїх користувачів. Усі дані ми передаємо й зберігаємо виключно у шифрованому вигляді, а для частини критичних даних використовуємо блокчейн технологію розподіленого зберігання даних. Нічого кращого у світі поки не придумали.

І що, мені справді не доведеться нікуди ходити?

На жаль, не зовсім. Ми працюємо над тим, щоб усі послуги були доступні дистанційно, але на перших етапах деякі послуги все ж доведеться отримувати офлайн. Це може бути пов’язано з різними чинниками. Наприклад, для оцифрування однієї послуги потрібно спочатку оцифрувати й налаштувати обмін даними різних реєстрів, а для іншої — навіть унести зміни в законодавство, що дадуть змогу робити все онлайн. Отже, переведення всіх послуг в онлайн відбуватиметься поступово, але невідступно.

0
ВІДПОВІДІ

Ставай частиною змін

One thought on “ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ ОНЛАЙН

  1. Гарна стаття, особливо сподобався дизайн. Він дуже гарно сприймається та є бажання перечитувати статтю десятки разів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *