Історія створення HTML

У 1980 році фізик Тім Бернерс-Лі, підрядник компанії CERN, запропонував і прототипував INQUIRE, систему для дослідників CERN для використання та обміну документами. У 1989 році Бернерс-Лі написав доповідь, в якій запропонував Інтернет-систему гіпертексту. Бернерс-Лі вказав HTML і написав програмне забезпечення для браузера та сервера в кінці 1990 року. У тому році інженер систем даних Бернерс-Лі та CERN Роберт Кайліо співпрацював у спільному запиті на фінансування, але проект офіційно не був прийнятий ЦЕРН. В своїх особистих записках від 1990 року він перелічив “деякі з багатьох областей, в яких використовується гіпертекст”.

Першим загальнодоступним описом HTML був документ під назвою “HTML Теги”, вперше згаданий в Інтернеті Тімом Бернерсом-Лі наприкінці 1991 року. Він описує 18 елементів, що містять початкову, відносно просту конструкцію HTML. За винятком тегу гіперпосилання, на них сильно впливав SGMLguid, внутрішній стандартний документний формат документації на базі стандартної узагальненої мови розмітки (SGML) у CERN. Одинадцять цих елементів все ще існують у HTML 4.

HTML – це мова розмітки, яку веб-браузери використовують для інтерпретації та складання тексту, зображень та іншого матеріалу на візуальні чи звукові веб-сторінки. Характеристики за замовчуванням для кожного елемента розмітки HTML визначаються в браузері, і ці характеристики можуть бути змінені або покращені додатковим використанням CSS-дизайнера веб-сторінок. Багато текстових елементів знайдені в технічному звіті ISO 9008 за технікою використання 1988 р., Яка, в свою чергу, охоплює особливості мов раннього форматування тексту, таких як використовувана командою RUNOFF, розробленою на початку 1960-х років для CTSS (сумісний час Операційна система -Sharing System): ці команди форматування були отримані з команд, що використовуються набірниками для форматування документів вручну. Однак концепція узагальненої розмітки SGML базується на елементах (вкладені анотовані діапазони з атрибутами), а не просто на друкованих ефектах, а також на поділ структури та розмітки; HTML поступово переміщувався в цьому напрямку за допомогою CSS.

Бернерс-Лі розглядав HTML як додаток SGML. Вона була офіційно визначена такою робочою групою Internet Engineering (IETF) з публікацією в середині 1993 року першої пропозиції щодо специфікації HTML, Інтернет-проекту “Мова розмітки гіпертексту (HTML)” Бернерса-Лі та Дена Конноллі, який включив визначення типу SGML Document для визначення граматики. Проект закінчився через півроку, але він був помітний тим, що він визнав спеціальний тег браузера NCSA Mosaic для вбудовування лінійних зображень, що відображає філософію IETF щодо базування стандартів на успішних прототипах. Аналогічно, конкуруючий Інтернет-чернетка Дейва Раггетта “HTML + (формат розмітки гіпертексту)” з кінця 1993 року запропонував стандартизувати вже реалізовані функції, такі як таблиці та форми заповнення.

Після закінчення чернетки HTML та HTML + на початку 1994 р. IETF створив робочу групу HTML, яка в 1995 р. Завершила “HTML 2.0”, перша специфікація HTML мала розглядатися як стандарт, на якому повинні базуватися майбутні реалізації.

Подальший розвиток під егідою IETF зупинився конкуруючими інтересами. Починаючи з 1996 року, специфікації HTML підтримуються Всесвітньою консорціумом Веб-Веб (W3C) за участю комерційних постачальників програмного забезпечення. Однак у 2000 році HTML також став міжнародним стандартом (ISO / IEC 15445: 2000). HTML 4.01 був опублікований наприкінці 1999 р., А наступні помилки були опубліковані до 2001 р. У 2004 р. Розпочалася розробка HTML5 у Робочій групі з технологій Web Hypertext Application Technology (WHATWG), яка стала спільною доставкою з W3C у 2008 р., А завершена та стандартизована на 28 жовтня 2014.

Використовував матеріали з сайтів:

https://ru.wikipedia.org/wiki/HTML

https://vertex-academy.com/tutorials/ru/html_history/

http://codingcraft.ru/html.php

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *