Western Digital робить хід у відповідь

У новому накопичувачі HGST ємністю 8 Тбайт застосовується традиційна технологія PMR, тоді як у накопичувачі об’ємом 10 Тбайт технологія SMR використовується поряд з гелієм. Джерело: HGSTПідрозділ корпорації Western Digital, компанія HGST анонсувала жорсткі диски ємністю 8 і 10 Тбайт. Вони поповнять сімейство продуктів HelioSeal, заповнених гелієм в цілях зменшення тертя механічних частин і зниження енергоспоживання.
В WD анонсували також свій перший продукт класу NVMe (non volatile memory express). Ним став твердотільний накопичувач у форм-факторі 2,5 дюйма, що підключається до шини PCIe.Крім того, компанія представила нове програмне забезпечення управління системами зберігання на флеш-пам’яті і апаратну платформу, яка здатна об’єднувати до 128 серверів, оснащених 16 накопичувачами PCIe, і формувати флеш-сховище загальною ємністю до 38 Тбайт. Йдеться про ребрендинг програмного забезпечення Virident Solutions 2.0, яке тепер буде випускатися під маркою HGST.
Програмне забезпечення HGST Virident Solutions 2.0 дозволяє формувати дзеркальний кластер високого ступеня готовності і за допомогою графічного інтерфейсу користувача керувати програмами спільного зберігання (зокрема, Oracle RAC і Red Hat Global File System), які традиційно функціонували в виділених мережах зберігання.
Приміром, використання одного автономного сервера і середовища MySQL, що забезпечує високий рівень ефективності та готовності, в якості альтернативи виділеної парі репліцируємих серверів допоможе скоротити загальне число серверів на 37%.
Програмне забезпечення Virident Solutions 2.0 доповнить поставляються вже сьогодні прискорювач Virident ClusterCache для SAN, продукт Virident Share, призначений для об’єднання флеш-накопичувачів в пул і одержання віддаленого доступу до них, і засіб реплікацій Virident HA.
«Компанії, які проводять інвестиції у флеш-технології хочуть мати можливість масштабувати і спільно використовувати наявні ресурси, не втрачаючи в продуктивності», – вказав генеральний менеджер HGST Майк Густафсон.
Парад рекордів
У листопаді минулого року в HGST анонсували перший жорсткий диск, наповнений гелієм. Модель ємністю 6 Тбайт побила попередній рекорд ємності. До 2017 року HGST планує налагодити випуск “повітряних” жорстких дисків, які будуть використовуватися в корпоративних ЦОД і прийдуть на зміну моделям, наповненим гелієм.<img src=”http://www.imena.ua/blog/wp-content/uploads/2014/09/HGST-Ultrastar-He6HERO-900-80-720×320.jpg” alt=”” height=”279″ width=”618″ /> HGST випустила заповнений гелієм жорсткий диск на 10 ТБПоряд із зниженим енергоспоживанням гелієві пристрої виявляються на чотири-п’ять градусів холодніше сьогоднішніх жорстких дисків зі швидкістю обертання шпинделя 7200 оборотів в хвилину. Герметизація пристроїв перешкоджає проникненню в них водяної пари і різних небажаних газів.
Черговий анонс HGST прозвучав менш ніж через два тижні після презентації компанією Seagate свого самого ємного жорсткого диска. Модель об’ємом 8 Тбайт призначена для корпоративних клієнтів і наповнена не гелієм, а звичайним повітрям.
Замість гелію Seagate використовує технологію черепичної магнітного запису (shingled magnetic recording, SMR), яка дозволяє виводити ємність накопичувачів за межі 4 Тбайт. Завдяки SMR в Seagate обіцяють до 2020 року налагодити випуск дисків об’ємом 20 Тбайт.
За допомогою технології SMR компанія Seagate змогла збільшити щільність дискових пластин на 25% і більше. На відміну від стандартної перпендикулярного магнітного запису (PMR), при якій доріжки розташовуються поруч один з одним, при використанні SMR вони перекриваються, як черепиця на даху. А це в свою чергу створює умови для збільшення числа доріжок на пластині.
У новому накопичувачі HGST ємністю 8 Тбайт застосовується традиційна технологія PMR, тоді як у накопичувачі об’ємом 10 Тбайт технологія SMR використовується поряд з гелієм. Обидва накопичувача мають інтерфейс SAS з пропускною здатністю 12 Гбіт / с. За рахунок застосування гелію замість повітря HGST вдалося розмістити в пристрої сім пластин і скоротити його енергоспоживання в режимі простою на 23%. А показник споживання енергії в перерахунку на терабайт в порівнянні з накопичувачем ємністю 6 Тбайт був поліпшений на 44%.

<img src=”http://www.businesscloudnews.com/files/2014/05/Storage.jpg” alt=”” height=”199″ width=”300″ /> IBM заявила, що її технологія Elastic зберігання може зберігати тисячі «yottabytes”За словами генерального менеджера HGST Elastic Storage Platforms Group Дейва Танга, модель ємністю 8 Тбайт призначена для оперативного зберігання інформації та отримання швидкого доступу до неї. Наповнений гелієм жорсткий диск об’ємом 10 Тбайт орієнтований на хмарні сервіси і архіви «холодного зберігання», оскільки особливості файлової системи і програмних драйверів мають негативний вплив на продуктивність технології SMR. Обидва нових накопичувача мають буферну пам’ять об’ємом 128 Мбайт, середній час напрацювання на відмову 2 млн годин і будуть поставлятися з п’ятирічною гарантією.
У нових жорстких дисках реалізована також функція Instant Secure Erase, яка забезпечує багаторазову перезапис даних при їх безпечному видаленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *